Nietrzeźwy bez uprawnień kierował niedopuszczonym do ruchu motocyklem

zdjęcie: Nietrzeźwy bez uprawnień kierował niedopuszczonym do ruchu motocyklem / fot. KPP w Pułtusku
fot. KPP w Pułtusku
Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego pułtuskiej komendy zatrzymali nietrzeźwego motocyklistę. Jak się okazało, 29 –latek miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna nie posiadł uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo motocykl, na którym poruszał się nietrzeźwy nie był dopuszczony do ruchu. Teraz mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami.
REKLAMA

W sobotę (21.06) po godzinie 16 na terenie gminy Świercze, policjanci z pułtuskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę, który na pierwszy rzut oka było widać, że ma coś na sumieniu. Jednoślad nie posiadał w ogóle tablicy rejestracyjnej. Dodatkowo mundurowi podejrzewali, że kierowca może być nietrzeźwy. Podejrzenia policjantów potwierdziły się, 29-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego miał blisko 1,5 promila alkoholu w swoim organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto motocykl nie był dopuszczony do ruchu.

Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lata pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami.

Policjanci przypominają!

Kierowanie motocyklem w stanie nietrzeźwości to czyn zagrożony karą do 2 lat pozbawiania wolności oraz orzeczeniem sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Grzywna do 30 tysięcy złotych i sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi grozi za wykroczenie - kierowanie pojazdem bez uprawnień.

Od wielu lat motocykle są bardzo popularnym środkiem transportu. Jazda na jednośladzie to często pasja i ogromna frajda. Należy jednak pamiętać, że użytkownicy znajdują się w grupie niechronionych uczestników ruchu drogowego i w przypadku zdarzenia na drodze odnoszą najcięższe obrażenia.

Motocyklisto!

  • dostosuj prędkość do warunków ruchu,

  • zawczasu i wyraźnie sygnalizuj zamiar wykonania manewru,

  • obserwuj drogę i zachowania jej użytkowników oraz patrz w lusterka,

  • pamiętaj, że jesteś niechronionym uczestnikiem ruchu,

  • piłeś alkohol – nie jedź.

Autor: mł. asp. Anna Kowalczyk

 
źródło: policja.pl (Autor: mł. asp. Anna Kowalczyk)
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Pułtusk
13.1°C
wschód słońca: 04:15
zachód słońca: 20:52
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez Pułtusku

kiedy
2023-06-18 18:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury i Sztuki...
wstęp biletowany
kiedy
2023-10-22 15:00
miejsce
Miejskie Centrum Kultury i Sztuki...
wstęp biletowany