23 grudzień 2020

Radom: szpital na Józefowie nie przyjmuje pacjentek na porodówkę; koronawirus wśród personelu

fot. By Arneb - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8538841
Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu, tzw. szpital na Józefowie, od dwóch tygodni nie przyjmuje pacjentek na oddział ginekologiczno-położniczy. Powodem jest zakażenie koronawirusem wśród personelu. Lecznica potwierdziła ten fakt dopiero po doniesieniach w lokalnych mediach.
REKLAMA

Rzeczniczka szpitala Karolina Gajewska w oświadczeniu przesłanym w środę PAP napisała, "w tym momencie, w związku z sytuacją epidemiologiczną, wstrzymane zostały przyjęcia nowych pacjentek. Tuż po świętach planowane jest rozpoczęcie pracy w normalnym trybie". "Ciężarne radomianki i mieszkanki powiatu mogą korzystać z pomocy personelu oddziału ginekologicznego Radomskiego Szpitala Specjalistycznego" – zaznaczyła rzeczniczka szpitala na Józefowie.

Gajewska dodała, że "o sytuacji na oddziale ginekologiczno-położniczym i trakcie porodowym zostały poinformowane odpowiednie instytucje nadzorujące funkcjonowanie naszej jednostki".

Informacji o wstrzymaniu przyjęć na oddział ginekologiczno-położniczy w szpitalu na Józefowie nie zamieszczono jednak ani na stronie internetowej lecznicy, ani w mediach społecznościowych, gdzie szpital chętnie zamieszcza aktualne informacje.

Według portalu gazeta.pl, który jako pierwszy napisał we wtorek o sprawie, ze względu na brak oficjalnych komunikatów o wstrzymaniu przyjęć, informacje o tym podają sobie nieoficjalnymi kanałami w mediach społecznościowych zaniepokojone kobiety, które czekają na poród.

Jak dowiedziała się PAP w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim, już 9 grudnia prezes Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu poinformował wojewodę mazowieckiego o czasowym wstrzymaniu przyjmowania nowych pacjentek do Oddziału Ginekologiczno-Położniczego. Powodem takiej decyzji było odsunięcie od pracy - 7 i 8 grudnia - czterech lekarzy z związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem. "Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu przekazał informację, że oddział ginekologiczno-położniczy nie wznowi przyjęć do 28 grudnia. Opiekę nad pacjentkami rodzącymi z Radomia i okolic przejął Radomski Szpital Specjalistyczny" – podał zespół prasowy wojewody mazowieckiego.

Rzeczniczka Radomskiego Szpitala Specjalistycznego Elżbieta Cieślak potwierdziła, że od dwóch tygodniu lecznica – w związku z wstrzymaniem przyjęć w drugim szpitalu – obserwuje wzrost liczby pacjentek trafiających na oddział ginekologiczno-położniczy. "Nasz oddział jest wolny od koronawirusa, panie mają zapewnioną bardzo dobrą opiekę" - zaznaczyła Cieślak.(PAP)

Autorka: Ilona Pecka

ilp/ mhr/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
107823
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez Pułtusku