29 grudzień 2020

Radom: zakończenie budowy Centrum Rehabilitacji; na razie będzie tam szpital tymczasowy

fot. By Wojciech Stan - "Radom" Praca zbiorowa pod red. Jana Bonieckiego Arkady Warszawa 1975, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=12212270
Zakończyła się budowa Centrum Rehabilitacji w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Inwestycja kosztowała ponad 45 mln zł. Na razie w budynku ma być zorganizowany szpital tymczasowy o profilu covidowym.
REKLAMA

Kompleks składa się z dwóch obiektów: dawnego, gruntowanie przebudowanego oddziału ginekologiczno-położniczego oraz dobudowanego nowego skrzydła. "To bardzo nowoczesne centrum rehabilitacji, w którym docelowo znajdą się 54 łóżka. Będą się tutaj także mieściły m.in. poradnie specjalistyczne i gabinety diagnostyczne" – powiedział we wtorek prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Witkowski podkreślił, że dzięki inwestycji wartej 45 mln zł poprawi się dostęp mieszkańców Radomia do usług zdrowotnych oraz jakość leczenia i warunki pracy personelu medycznego.

W Centrum Rehabilitacji brakuje na razie wyposażenia. Jak podkreślił wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik, na ten cel zarezerwowane jest w budżecie miasta 4,5 mln zł. Na razie jednak centrum ma być wykorzystane jako szpital tymczasowy o profilu covidowym.

Organizacji szpitala tymczasowego w Radomiu podjął się Totalizator Sportowy. Do spółki należy strona organizacyjna oraz inwestycyjna. Strona medyczna oraz administracyjna, a więc zapewnienie m.in. zgód administracyjnych, odpowiedniej kadry i sprzętu, leżą w kompetencji wojewody oraz szpitala.

W radomskim szpitalu tymczasowym ma być 100 łóżek dla pacjentów z COVID-19. Szpital ma być gotowy do 21 stycznia 2021 r. (PAP)

Autorka: Ilona Pecka

ilp/ mhr/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
107823
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez Pułtusku